Борис II Петров син Кубратович b. 931 d. 977

From Rodovid PL

Osoba:734656
Ród Кубратовичі
Płeć Mężczyzna
Imię i nazwisko (po urodzeniu) Борис II Петров син Кубратович
Rodzice

Мария Христофорова Дочь Лакапин [Лакапены]

Петро I Симеонів син Кубратович [Кубратовичі] d. 30 styczeń 970

Wiki-strona wikipedia:uk:Борис_II

Lista wydarzeń

931 urodzenie:

977 śmierć:

Notatki

Борис II — цар Болгарії з 969 до 977 року, з 971 року перебував у Візантійському полоні, однак на батьківщині продовжував вважатись болгарським царем. Старший син царя Петра I й цариці Ірини, народився в Константинополі 931 року.

Про життя Бориса нічого не відомо до 968 року, коли він у складі Болгарського посольства прибув до Константинополя до Никифора II Фоки для укладання миру. Роком раніше на прохання візантійців до Болгарії вторглись руські війська князя Святослава, але після розгрому болгарської армії, замість того щоб повернутись до Києва, русичі захопили східну (причорноморську) частину Болгарії з містами Доростолом і Малим Преславом (у руських джерелах Переяславець), куди Святослав переніс свою столицю. В результаті перемовин було укладено болгарсько-візантійський союз проти Русі, Борис та його брат Роман залишились в Константинополі заручниками.

969 року в результаті другої поразки від русичів Петро I зрікся престолу, а візантійці відпустили Бориса, щоб зайняти трон батька. Неспроможний протистояти Святославу, новий цар уклав союз із русичами. Руські дружини продовжують наступ у Фракії, де 970 року під Аркадіополем зазнали поразки. З цього моменту візантійці під керівництвом нового імператора Іоанна Цимісхія просувались на північ та взяли в облогу Преслав.

Хоча болгари й русичі разом захищали місто, візантійцям удалось підпалити й захопити столицю. Борис II віднині став почесним бранцем Іоанна Цимісхія, який продовжив переслідування русичів у Доростолі, стверджуючи, що діє як союзник і захисник Бориса. Після того як Святослав і Цимісхій досягнули мирної угоди і Святослав пішов до Києва, Іоанн Цимісхій з тріумфом повернувся до Константинополя. Візантійці не поспішали звільняти окуповану Болгарію й того ж року імператор на урочистій церемонії позбавив Бориса царських регалій, а східна Болгарія перейшла у пряме візантійське управління.

Хоч метою церемонії 971 року було символічне завершення Болгарського царства, Візантія не змогла затвердити свою владу в західній Болгарії. 977 року брати Борис і Роман втекли з полону до західної Болгарію. На кордоні Бориса через його грецькі одежі, стражники сприйняли за візантійського вельможу й убили.


Od dziadków do wnuków

Dziadkowie
Стефан Лакапин
naukowy stopień: 18 kwiecień 963, Лесбос
Константин Лакапин
śmierć: 946 ? 948, Самотраки, убит при попытке к бегству с острова Самотраки, куда был выслан по приговору суда после попытки свержения законного императора [[Запись:22828|Константина VII Багрянородного]].
Олена Лакапіна
urodzenie: 910?, Царгород, Християнське царство
nadanie tytułu: Царгород, Християнське царство, цариця
ślub: w Konstantin VII
śmierć: 19 wrzesień 961, Царгород, Християнське царство
Феофилакт Лакапин
urodzenie: 917
śmierć: 27 luty 956
Christopher Lekapenos
urodzenie: 890?, 895
ślub: София Никитова Дочь Славянская , in spring
nadanie tytułu: 921 - 931, Byzantium, Co-emperor of the Byzantine Empire
śmierć: sierpień 931
Володимир Борисович Болгарський
urodzenie: < 870, Болгарський князь, Східне царство
nadanie tytułu: 889 - 893, Болгарський князь, Східне царство, болгарський князь
Симеон I Борисів син Кубратович
urodzenie: > 870
nadanie tytułu: 893 - 918, князь Болгарії
nadanie tytułu: 918 - 927, цар Болгарії
śmierć: 27 maj 927
Dziadkowie
Rodzice
Michael Lekapenos
urodzenie: ~ 920
Rodzice
 
== 3 ==
== 3 ==

W innych językach