სამარაგდონ ნიკოლოზის ძე ორბელიანი [ორბელიანი] b. 1786 d. 1838
1825 urodzenie: 16.06.
1833 SLGS: ნიშნობა, ქორწინება არ შედგა ბარბარეს მცირეწლოვნობის გამო, გიორგი დავითის ძე ერისთავი (გლუხარიჩი) [ერისთავი ქსნის] b. 1813 d. 1864
11 luty 1840 ślub: Александр Дмитриевич Сагинашвили [Сагинашвили] b. 1810
1870 śmierć: 21.08.
Źródła
1. ორბელიანები - ლიტ.1 - ნუსხა 3 - 22/9. ბარბარე (ბარბალე) სამარაგდონის ასული, (16.06.1825 – 21.08.1870). ~ (11.02.1840) პოლკოვნიკი, აზნაური ალექსანდე დიმიტრის ძე საგინაშვილი, (1810-?)
2. ქსნის ერისთავები - გიორგი დავითის ძე ქსნის ერისთავი. (“გლუხარიჩი”), (1813-9.09.1864). 1833წ. დაინიშნა თავად სამარაგდონ ორბელიანის ასულ ბარბარეზე, მაგრამ ქორწინება არ შედგა საცოლის მცირეწლოვანების გამო. ~ II (4.04.1858) მართა, თავად დავით თარხან-მოურავის ასული. (1831-1908).
3. ჭავჭავაძეები - ლიტ.1 - ნუსხა 5 - № 5.18. - ელისაბედ (ლიზა) გრიგოლის ასული ჭავჭავაძე (19.10.1840-28.09.1925, დაკრძალულია ვერის წმინდა ნიკოლოზის ეკლესიის გალავანში). . - ილია ჭავჭავაძის და და მისი წერილების ადრესატი. - I ქმარი (28.04.1857): ნიკოლოზ (ივანე) ესტატეს ძე ორბელიანი (1831-1868), ლეიტენანტი; II ქმარი (20.02.1872): აზნაური ალექსანდრე დიმიტრის ძე საგინაშვილი, (I ცოლი: ბარბარე სამარაგდონის ასული ორბელიანი - გენერალ-მაიორი, მელიტონ ბარათაშვილის დის, მაშოს შვილი, ნიკოლოზ ბარათაშვილის წერილის ადრესატი.