Іван Семенович Новицький d. maj 1905

From Rodovid PL

Osoba:732219
Ród Новицькі
Płeć Mężczyzna
Imię i nazwisko (po urodzeniu) Іван Семенович Новицький
Rodzice

Семен Новицький [Новицькі]

Lista wydarzeń

narodziny dziecka: Іванович Новицький [Новицькі]

ślub: Марія Юріївна Мацевич (Новицька) [Мацевичі]

maj 1905 śmierć:

Notatki

В 1871 році селяни Жилинський і Мартиновський викупили 22 десятини землі у поміщиці Мацевич (доньки Никифора Мацевича), а володіння Юрія Мацевича перейшли до його доньки Марії. У 1881 році власникам Привороття Марії Мацевич та її чоловіку Івану Семеновичу Новицькому належало 238 десятин ріллі. 184 десятин лісу та 12 десятин неугідь. У власності селян перебувало 296 десятин землі, за яку вони щорічно сплачували по 494 руб. 56 коп.

У 1900 р. в Приворотті налічувався 84 двори, в яких проживало 510 осіб, з яких чоловіків - 268, а жінок - 242. В селі діяла школа грамоти, працювали хлібний магазин і паровий млин.

У травні 1905 року лісник на прізвище Бур'ян застрелив поміщика Івана Новицького. Новим власником села став його син, який володів Привороттям до самого Жовтневого перевороту в Петрограді.

Пропагандистом –більшовиком у селі був учасник Першої Світової війни Жабенко Никон Олексійович. Першими організаторами та ініціаторами встановлення радянської влади в селі були Жабенко Никон, Сябро Іларіон, Омельчук Іван, Бойченко Адам. Після більшовицької революції «нові господарі» відібрали землю у Новицького-молодшого та в багатьох заможних селян, завдавали чималої шкоди місцевому населенню. Щоб захистити свою землю та своїх рідних, багато приворотців влилося в загони вільних козаків отаманів Соколовського та Мордалевича. На початку 20-х років козацьке повстання було придушене силами присланого війська Червоної Армії, а його учасників, серед яких був й останній власник Привороття заарештували та відправили до Сибіру.


Od dziadków do wnuków

W innych językach